Share on Facebook
 
 
 
Share on Twitter
 
 
 
Share on Google Plus
 
 
 
Share on Pinterest
 
 
 
 
 
 
Пакет комбуха екстракт со црно гоџи бери
 
 
 
 

Пакет комбуха екстракт со црно гоџи бери

 

Опис

Црн Дроб, Крв, Силни Антиоксиданти, Детоксификација, Имунитет

Илајдници Конзументи ги покажале и следниве добробити за здравјето:

1. Ја зајакнува циркулацијата

2. Регулира холестерол и триглицериди

3. Ја чисти секоја клетка од телото и ги исфрла токсините, гасовите и вишокот вода

4. Ја подорбува Крвната слика

5. Превенира срцев и мозочен удар

6. Го подобрува имунитеот

7. Антиканцерогено дејство, во висок процент ги убива малигните клетки кај тумор на мозокот, бели дробови, дебело црево, црн дроб

8. Антиоксидансно дејство (спречува создавање на слободни радикали и дегенерација на здравите клетки во човечкото ткиво и крвната плазма, а со тоа го успорува процесот на стареење на телото)

9. Помага при циркулација во крвните садови на главата, кај главоболка и мигрена

10. Го стопира развојот на артеросклероза

11. Создава силна заштита од појава на деменција и настанување на Алцхајмерова Болест

12. Помага за уринарни инфекции и воспаление на простатата

13. Го подобрува лачењето на хормоните и ја регулира работата на штитната жлезда

14. Ја подобува работата на жолчката и за камења и воспаление на жолчка

15. Го успорува старењето и делува одлично на кожата, ги намалува брчките и стриите

Употреба: Првите 3 дена, 3 пати по една кафена лажица пред оброк, пред доручек, пред ручек, пред вечера, а од четвртиот ден 3 пати по една супена лажица пред оброк, пред доручек, пред ручек, пред вечера.


 
 
2400Ден
 
1650Ден