Share on Facebook
 
 
 
Share on Twitter
 
 
 
Share on Google Plus
 
 
 
Share on Pinterest
 
 
 
 
 
 
Пакет комбуха екстракт со алое вера
 
 
 
 

Пакет комбуха екстракт со алое вера

 
 

Опис

Црн дроб, Крв, Желудник, Црева, Бубрези, Жолчка, Бели дробови, Детоксикација, Имунитет, Антивирусно, Антибактериско, Антигабично Антинфламаторно дејство

Илајдници конзументи ги покажале и следниве добробити за здравјето:

1. Ја зајакнува циркулацијата

2. Регулира холестерол и триглицериди

3. Ја чисти секоја клетка од телото и ги исфрла токсините, гасовите и вишокот вода

4. Ја подорбува Крвната слика

5. Превенира срцев и мозочен удар

6. Го подобрува имунитеот

7. Делува кај колитис, дијареја и опстипација и синдром на иритабилен колон

8. Го регулира варењето, киселост на желудникот

9. Помага при киселина и болки во стомакот

10. Чисти крв и ги отстранува штетните материи од организмот

11. Го регулира нивото на шеќер во крвта

12. Ја забрзува работата на метаболизмот и помага при слабеење

13. Го забрзува процесот на зацелување на ткивата

14. Го спречува растот на туморни клетки

15. Намалува воспаленија и отоци

16. Ги ублажува симптомите на астма и алергија

17. Помага кај очните болести на перде, глауком, воспаление на рожницата

18. Уништува вируси, бактерии, габи и паразити

19. Помага кај одвикнување од алкохол, дрога и пушење

Употреба: Првите 3 дена, 3 пати по една кафена лажица пред оброк, пред доручек, пред ручек, пред вечера, а од четвртиот ден 3 пати по една супена лажица пред оброк, пред доручек, пред ручек, пред вечера.


 
 
2400Ден
 
1650Ден